Katarzyna Bąbik

Katarzyna BąbikKatarzyna Bąbik psycholog.

 

W roku 2009 ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam również studia podyplomowe z pedagogiki. Po otrzymaniu tytułu magistra, rozpoczęłam studia podyplomowe na SWPS ze Stosowanej Analizy Zachowania.

W celu pogłębienia mojej wiedzy z zakresu psychologii behawioralnej wyjechałam na roczny staż do Kennedy KriegerInstitute (KKI) w Baltimore, USA. Po ukończeniu stażu na oddziale the Neurobehavioral Unit przy superwizjiSungWooKhangPh.D., BCBA-D, przez następne dwa lata pracowałam i zdobywałam doświadczenie z psychologii behawioralnej na the PedatricFeeding Unit. Pracowałam na tym oddziale jako ClinicalSpecialist pod superwizją osób z certyfikatem BCBA (Board CertifiedBehaviorAnalyst).

W 2014 roku brałam udział w międzynarodowej konferencji ABAI. Prezentowałam na niej poster z mojego badania dotyczącego wykorzystania gospodarki żetonowej w celu wzrostu samodzielności podczas jedzenia („The Use of a TokenEconomy System and Reinforcement to IncreaseSelf-FeedingDuringMeal Time”). Obecnie przygotowuję się do międzynarodowego certyfikatu ze Stosowanej Analiza Zachowania (BCBA) oraz rozpoczęłam studia doktoranckie.

Specjalizuję się w terapii behawioralnej zaburzeń karmienia, selektywności jedzenia, zaburzeń zachowania.