Monika Robakiewicz

Monika RobakiewiczMonika Robakiewicz – psycholog dziecięcy, zajmuje się zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu , diagnozą, poradnictwem, terapią oraz interwencją kryzysową.

 

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Ukończyła specjalizację z terapii systemowej rodzin oraz z przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ukończyła wiele szkoleń dotyczących diagnozy i pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwoju. Oligofrenopedagog, terapeutka I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (terapia poznawcza).

Absolwentka podyplomowych studiów psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej oraz stosowanej analizy zachowania (terapia behawioralna) na SWPS w Warszawie. Prowadzi interwencje kryzysowe dla osób znajdujących się w kryzysie (śmierć bliskich, rozwód, choroba). Pracowała z dziećmi i młodzieżą chorą onkologicznie oraz z ich rodzinami.

Pracuje z osobami zaburzonymi rozwojowo, niepełnosprawnymi oraz z ich rodzinami wykorzystując metody terapii behawioralnej, poznawczej i systemowej.
Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego i oświaty.

Członek i współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Terapia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Główne założenia TSR:

  • Jeśli coś działa, rób tego więcej.
  • Jeśli coś nie działa, rób coś innego.
  • Jeśli coś się nie zepsuło, nie naprawiaj.
  • Nie komplikuj. Życie jest naprawdę proste.

TSR od innych terapii wyróżnia przede wszystkim to, że zamiast koncentrować się na przyczynach powstawania problemu oraz jego analizie, skupia się na potrzebach klienta oraz na budowaniu rozwiązań, poprzez wyznaczanie wspólnie z klientem celu.