Marzena Sekuła

Marzena-Sekuła-psycholog

Inspiruję. Motywuję. Wspieram.

 

Marzena Sekuła

Psycholog (studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS), fizjoterapeuta ( studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie), Dietetyk (Certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej), Dialog Motywujący (Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), Coach (Certyfikowany Trener ATS), Dietocoach I stopnia (Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego), Dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia.

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz ukończyłam rehabilitację na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracę z pacjentem zaczęłam w 2005 roku, jako rehabilitantka w Szpitalu Dziecięcym na ul. Niekłańskiej oraz w poradniach rehabilitacyjno – psychologicznych: Krasnal i Kleks. Rehabilitacja dzieci to jednocześnie bezpośrednia praca z pacjentem, ale i dobry kontakt z jego opiekunem. Współpraca, zrozumienie problemu, organizacja, zmiana złych nawyków, konsekwentny trening i praca nad motywacją do działania to podstawa, by osiągnąć zamierzony cel. W 2007 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przez wiele lat współpracowałam z lekarzami różnych specjalności: kardiologami, pediatrami, internistami, gastrologami, chirurgami, endokrynologami, lekarzami medycyny estetycznej, itp. Współpraca z lekarzami dała mi możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu wielu jednostek chorobowych, nauczyła mnie kompleksowego spojrzenia na pacjenta, na źródła jego problemu i możliwe sposoby leczenia. Od 2014 roku konsultuję pacjentów jako Psychodietetyk w warszawskiej przychodni lekarskiej ELLEMED.

Moją pasja jest praca z ludźmi i pomoc w rozwiązywaniu ich problemów. Od wielu lat interesuję się zasadami zdrowego stylu życia, odżywiania i problemem leczenia zaburzeń odżywiania, nadwagi i otyłości. Pomagam również kobietom ciężarnym i karmiącym właściwie zaplanować zdrową i zbilansowana dietę i wrócić do wagi sprzed ciąży. Prywatnie jestem mamą 2 cudownych chłopców. Jako kochająca mama dbam o zdrowe nawyki żywieniowe mojej rodziny. Dlatego problem świadomego odżywiania i skutecznego odchudzania jest mi bardzo bliski i z satysfakcją podzielę się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

W pracy stawiam na indywidualne i empatyczne podejście do problemów i słabości pacjentów. Wspólnie szukamy najskuteczniejszych rozwiązań napotykanych trudności, tak by trwale wcielić je w życie. Motywuję i wspieram pacjentów, i cieszę się z każdego, nawet najmniejszego ich sukcesu, ponieważ to one przybliżają nas do celu.

Moją wiedzę żywieniową, fizjoterapeutyczną oraz psychologiczną cały czas uzupełniam o najnowsze doniesienia naukowe z kraju i ze świata, uczestniczę w konferencjach i szkoleniach, by jak najbardziej profesjonalnie i skutecznie pomagać pacjentom w świadomym odżywianiu i skutecznym odchudzaniu.

W poradni zajmuję się:

  • terapią otyłości u dzieci i osób dorosłych (gabinet Ursynów)
  • terapią zaburzeń odżywiania u dzieci i osób dorosłych (gabinet Ursynów)
  • terapią trichotillomanii i obgryzania paznokci (gabinet Ursynów)
  • fizjoterapią dziecięcą (gabinet Żoliborz)

 

Godziny przyjęć: czwartek 10-16, piątek 10-16 (po wcześniejszym ustaleniu)

Koszt wizyty:

Psychodietetycznej 100zł 50-60min

Psychologicznej 100zł 50-60min

Fizjoterapeutycznej 50zł 30-40min