Aktualności

logopeda_i_dziecko2

Europejski dzień logopedy przypada 6 marca.

Polska włączyła się w jego obchody od 2007 roku. Często w okolicach tego dnia są organizowane konsultacje logopedyczne, szkolenia czy konferencje.

Logopedia to młoda dyscyplina naukowa, która się prężnie rozwinęła w ostatnich kilkudziesięciu latach. Europejski Dzień Logopedy to czas na zastanowienie się czym dokładnie zajmuje się logopeda, na lepsze poznanie tego zawodu, specjalistów i metod pracy z pacjentami o różnych problemach logopedycznych.

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia.

Jest to czas, kiedy o autyzmie robi się głośniej i warto ten czas wykorzystać do propagowania wiedzy na temat tego całościowego zaburzania rozwoju oraz wczesnej interwencji terapeutycznej mającej na celu pomóc dziecku i jego rodzinie jak najlepiej funkcjonować.

Poradnik Autystyczny, z którym współpracuje nasz gabinet, zainicjował w 2014 roku dzień bezpłatnych konsultacji specjalistycznych, do których chętnie przyłączył się nasz gabinet.

Więcej informacji o akcji: http://www.poradnikautystyczny.pl/post/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu/skad_sie_wzial_pomysl_akcji_

 

Dzień Dziecka w Polsce przypada 1 czerwca.

W Polsce jest on obchodzony od 1950 roku, a od 1994 roku w tym dniu dodatkowo obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Jest to czas, szczególnie ulubiony przez naszych milusińskich, ponieważ w tym dniu jest organizowanych wiele atrakcji dla dzieci zarówno w przedszkolach, szkołach i w wielu innych miejscach.

 

Bezpłatny Dzień Konsultacji Logopedycznych w gabinecie Uśmiechnięty Logopeda przypada na trzecią sobotę lipca.

Nasza akcja została zainspirowana przez akcję „272 słowa” http://www.272slowa.pl/ i jest organizowana od 2013 roku. Bezpłatne konsultacje odbywają się w gabniecie na Ursynowie.

Jednak zespół logopedyczny naszego gabinetu postanowił, że nie chcemy stawiać żadnych ograniczeń rodzicom, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnej konsultacji logopedycznej. Dlatego też, zapraszamy wszystkich chętnych rodziców ze swoimi dziećmi.

Na akcję można zapisać się używając formularza kontaktowego na stronie internetowej, maila lub telefonicznie. Na podany przez rodzica adres mailowy zostaje wysłany wywiad, tak aby logopeda mógł odpowiednio przygotować się do spotkania z dzieckiem. Po konsultacji rodzic otrzymuje na piśmie opis spotkania i kilka wskazówek do dalszej pracy z dzieckiem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada 3 grudnia.

Jest obchodzony od 1992 roku i ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów z jakim zmagają się osoby niepełnosprawne i ich rodziny.